wtorek

Wakacji czar…

Czas wakacji to czas odpoczynku, zabawy, przygody i tej słodkiej nutki beztroski.... tego szczególnego „nic niemuszenia”, które czuje się dopóty, dopóki jest się uczniem/uczennicą, a życie odmierza się miarą ferii, wakacji i długich weekendów… Docenia to dopiero ten, kto jak ja – przekroczył granicę zwaną przez niektórych dorosłością… Powiało nutką filozoficznych dyrdymałów ;-) - nie taki zaś bynajmniej jest cel tego postu.

Czas upływa, mijają wakacje, zbliża się kolejny rok szkolny, dla wielu z Was już ostatni, ale i najważniejszy bo wieńczący się maturą - egzaminem, który przeniesie Was na tę drugą stronę dorosłego, odpowiedzialnego, ale i ( co chyba najpiękniejsze) zupełnie samodzielnego życia. By zaś dobrze „wejść” w dorosłość, i otworzyć przed sobą drzwi możliwości warto pomyśleć już dziś, co zrobić aby na tym, bodajże jednym z najważniejszych, egzaminów w życiu wypaść jak najlepiej. I choć w głowie wciąż szaleją demony zabawy warto już dziś zastanowić się nad planem działania ( o nim w późniejszych postach) , który pomoże Wam w najbardziej optymalny i skuteczny sposób przebrnąć przez maturalne trudy. Klasa maturalna to ciężka przeprawa - to fakt, któremu nie sposób zaprzeczyć. Jak jednak we wszystkim, w życiu i tu można sobie pomóc, trzeba tylko wiedzieć jak zaplanować pracę i konsekwentnie realizować swoje założenia. Przed Wami matura z języka polskiego, matematyki, języków obcych i dla wielu spośród Was pewnie i innych przedmiotów. Plan działania i konsekwencja przydadzą się przy wszystkich, każdy przedmiot ma jednak swoją specyfikę, stąd wymaga indywidualnego podejścia.

Wchodząc na mojego bloga dotknąłeś „pomocnej dłoni” w zakresie matury z języka polskiego, zwłaszcza zaś prezentacji maturalnej na maturę ustną z języka polskiego. Czy skorzystasz… Liczę, że tak i dołożę wszelkich starań byś znalazł tu odpowiedź na wszystkie nurtujące Cię pytania, pomocne wskazówki, przydatne rady oraz niezbędne informacje. Czekam również na Wasze maile w których możecie podzielić się swoimi doświadczeniami z przygotowań do matury z języka polskiego, postępów w pisaniu pracy maturalnej, zadać nurtujące Was pytania, czy też udzielić przydatnych porad i wskazówek innym maturzystom. Na wszystkie postaram się odpowiedzieć i opublikować na moim blogu, tak by stał się on naszym wspólnym VADEMECUM przygotowań maturalnych z języka polskiego.