sobota

Kolejny rok razem,

... czyli Matura2008.blogspot.com znów w pełnej gotowości!Za nami kolejny rok zmagań z przygotowaniami do matury z języka polskiego. Dziękuję wszystkim, którzy w ubiegłym roku szkolnym obdarzyli mnie zaufaniem powierzając mi napisanie wzoru swojej prezentacji maturalnej na maturę ustną z języka polskiego. Jestem niezmiernie szczęśliwa, iż mogłam służyć Wam swoją poradą, wiedzą i doświadczeniem, sama przy tym ucząc się wciąż nowych rzeczy, wzbogacając o kolejne doświadczenia płynące z nowych wyzwań, doskonaląc swoje kompetencje na drodze realizacji nierzadko niezwykle niebanalnych, unikatowych i specjalistycznych tematów maturalnych.

To właśnie dzięki tym wyzwaniom u progu nowego roku szkolnego staję przed Wami bogatsza o nowe doświadczenia i kreatywne pomysły , którymi pragnę się z Wami podzielić drodzy tegoroczni maturzyści, by możliwie jak najbardziej umilić i skrócić Wam proces przygotowań na maturę ustną z języka polskiego, a przez to wprowadzić Was na drogę sukcesu maturalnego.

Zdecyduj nim inni zrobią to za Ciebie!Jak co roku, już od września, czekam i zachęcam do podjęcia pierwszych kroków w stronę matury z języka polskiego już dziś! Choć do matury pozostało jeszcze kilka miesięcy to jednak warto pomyśleć o niej już teraz. Płyną z tego same korzyści.

Po pierwsze:

Masz pełna swobodę w wyborze tematu maturalnego! Możesz zaproponować swój własny, bądź wybrać z listy ten, który jest dla Ciebie najodpowiedniejszy. Możesz też skonsultować go ze mną - chętnie doradzę, tak by był on niebanalny, absorbujący, ciekawy w realizacji, ale równocześnie nie okazał się przysłowiowym „samobójem” dla samego maturzysty.

Po drugie:

Masz pełną swobodę w doborze lektur ! Pamiętaj, że jeśli temat, który wybrałeś na maturę z języka polskiego realizowany jest równocześnie przez innego z Twoich kolegów klasowych, wówczas lektury na których zostanie oparta Wasza prezentacja maturalna nie mogą się dublować. Warto zatem dokonać wyboru lektur możliwie jak najwcześniej, by pozostawić sobie szeroki wachlarz możliwości.
Często wydaje nam się, iż lektur nam nie braknie. Zdarzają się jednak tematy prac maturalnych ( i to nie rzadko) , gdzie ich liczba jest niezwykle zawężona. Zwlekając zatem narażamy się na niepotrzebny stres związany z czytaniem i opracowywaniem literatury spoza kanonu obowiązkowych lektur. Trzeba również wiedzieć, iż choć lektur dotyczących danego motywu jest wiele ( jak np. motyw miłości, wędrówki, kobiety…) to ich wybór nie może być przypadkowy. Lektury winny być dobrane tak, bo możliwie najpełniej realizować temat ukazując przy tym jego wieloaspektowość i szeroko tematyczność. To od starannego doboru literatury zależy jakość prezentacji maturalnej a zatem powodzenie w jej przedstawieniu.

Po trzecie:

Unikasz kolejek w bibliotekach i trudności z dostępnością potrzebnej literatury ! Któż z nas nie zna zgrozy wywołanej nieustaną niedostępnością potrzebnej nam na wczoraj książki i przepychanki przy komputerach i spisach katalogowych w bibliotekach ? Chcesz tego uniknąć a przez to zaoszczędzić sobie niepotrzebnego stresu oraz sporej ilości czasu ? Już dziś wybierz się do biblioteki i znajdź to, co jest Ci niezbędne by dobrze przygotować się do matury !

Po czwarte:

Masz czas na ewentualne poprawki ! Ktoś, kto pisze pracę maturalną na ostatnią chwilę nie dość, że nie ma czasu, by stworzyć prawdziwie przemyślaną i dopracowaną prezentację , to jeszcze nie ma już nawet możliwości jej ewentualnego poprawienia. Jeśli Twoja prezentacja maturalna z języka polskiego dużo wcześniej, zyskujesz możliwość nanoszenia ewentualnych udoskonaleń, zmian, czy też chociażby przekazania tekstu prezentacji do sprawdzenia osobie bardziej kompetentnej.

Po piąte:

Zyskujesz czas na przygotowania z innych przedmiotów ! Mając gotowe prezentacje maturalne z języka polskiego nie musisz już zawracać sobie głowy sprawami związanymi z jej przygotowaniem, a więc bieganiem po bibliotekach, donoszeniem do szkoły deklaracji, doborem lektur, czy też chociażby poszukiwaniem kompetentnej osoby, która stworzy ją dla Ciebie. Zyskujesz więc cenny czas, który możesz spożytkować tak jak chcesz – przygotowując się z innych przedmiotów maturalnych, poświęcając się bieżącej nauce, czy też regenerując siły. Tak czy siak zawsze masz komfort, że masz już to za sobą podczas gdy inny biegają w ferworze przygotowań maturalnych z języka polskiego.

Po szóste:

Zyskujesz pewność siebie na maturze! Nie uczysz się tekstu prezentacji maturalnej z języka polskiego na ostatnią chwilę pomiędzy maturą z języka obcego , a maturą z matematyki. Możesz go przyswajać stopniowo o wiele, wiele wcześniej. Wystarczy chwila systematyczności dziennie, bo utrwalić sobie poszczególne fragmenty tekstu, tak by idąc na maturę mieć pewność, że nie nawalisz.

Po siódme:

Jeżeli zdecydowałeś się zakupić wzór prezentacji maturalnej, wówczas zamawiając ją możliwie jak najwcześniej nie tylko zyskujesz czas, swobodę wyboru i pewność sobie na maturze z języka polskiego, ale też oszczędzasz! Zamawiając prezentację maturalną w moim serwisie do końca września oszczędzasz 20 %- to aż 40 zł w przypadku prezentacji maturalnej w wersji podstawowej i 50 zł jeżeli zdecydujesz się na prezentację maturalną wzbogaconą o pokaz multimedialny PPS! Poza tym zaś unikasz kolejek w terminach realizacji i masz możliwość skorzystania z porady w doborze tematu maturalnego.

Zdecyduj zatem, nim inni zrobią to za Ciebie !