środa

Pisanie prezentacji - Źródła z których można, a nawet trzeba skorzystać.

Prezentacje maturalne - skąd czerpać wiedzę ?W poprzednim rozdziale wyjaśniłam na czym polega sztuka skutecznego poszukiwania i selekcji materiałów. W niniejszym zaś rozdziale pragnę skupić swoją uwagę na źródłach wiedzy, które każdy maturzysta powinien znać, a co więcej, korzystać z nich podczas procesu tworzenia swojej pracy maturalnej. Jak już wcześniej wspomniałam, tych źródeł jest naprawdę wiele, ja skupię zaś swoją uwagę głównie na tych, które uważam za najbardziej istotne i znaczące w toku przygotowawczym do
egzaminu dojrzałości.

Pierwszym i zasadniczym źródłem informacji jest niewątpliwie książka. I tutaj przydatne okazują się być zarówno podręczniki szkolne, książki stricte tematycznie związane z naszą pracą, biografie, lektury szkolne, jak i wszelkiego rodzaju słowniki, leksykony, encyklopedie i opracowania.
Kolejne źródło wiedzy maturzysty to Internet w którym może on znaleźć takie przydatne materiały jak recenzje, opracowania, reportaże, artykuły ściśle tematycznie związane z pracą, ale i liczne fora dyskusyjne, które w toku przygotowawczym do matury z języka polskiego okazują się spełniać niezwykle istotną rolę, gdyż umożliwiają przepływ i wymianę wiedzy oraz zgromadzonych informacji.

Pisząc pracę maturalną skorzystaj z pomocy bardziej doświadczonych osóbNastępne źródło informacji maturzysty, to fachowa pomoc osób doświadczonych, znających się na zagadnieniach związanych z maturą ustną z języka polskiego. Takich osób jest naprawdę wiele. Możemy znaleźć ich zarówno przez Internet, jak i wśród naszych korepetytorów i nauczycieli, którzy służąc doświadczeniem i fachową poradą z pewnością udziela nam wielu cennych wskazówek jak stworzyć naprawdę dobrą prezentację i pozwolą uniknąć niepożądanych pułapek.

I ostatnie już źródło wiedzy z którego niewątpliwie powinniśmy, a wręcz musimy skorzystać – nasza głowa, w której z pewnością przez te wszystkie lata zgromadziło się już naprawdę wiele cennych informacji. Teraz przychodzi pora by właśnie po nie sięgnąć i odpowiednio wykorzystać. A więc do dzieła!!!

Ruszaj głową!!!