poniedziałek

Jakość ma swoją cenę !

Załóżmy, że chcesz kupić nowy samochód. Idziesz do salonu i po rozmowie ze sprzedawcą, w której przedstawiasz mu swoje oczekiwania co do mocy silnika, komfortu jazdy czy zużycia paliwa dowiadujesz się, że Twoje wymagania spełniają dwa auta dostępne na miejscu. Oba są takie jak chciałeś – wygodne, oszczędne. Z jedną tylko różnicą: jedno jest zupełnie nowe a drugie, wprawdzie o wiele tańsze, ale za to mające w przeszłości aż trzech właścicieli.

Który z tych samochodów wybierzesz jeśli oczekujesz od niego niezawodności ?

Odpowiedź jest chyba oczywista...


Tak samo jest w przypadku wzoru prezentacji maturalnej. Owszem, można nabyć wzór w cenie 70 – 80 zł ale nie dajmy sobie wmówić, że to zupełnie nowe opracowanie, pisane wyłącznie dla nas. Zresztą jeśli tak jest naprawdę to jakość pracy pozostawia pewnie wiele do życzenia.


Jak mówi tytuł tego artykułu: „Jakość ma swoją cenę”. Napisanie dobrej, wyczerpującej dogłębnie temat prezentacji zajmuje dużo czasu i wymaga wiele wysiłku. Gdyby tak nie było to czy ktokolwiek próbowałby kupować wzór prezentacji maturalnej a potem przedstawiać go na maturze jako swoja pracę ? Z pewnością nie (mam nadzieję, że nikt z Was by tego nie zrobił) !


Zupełnie inną historią są gotowe prezentacje maturalne. Tutaj od razu jasne jest, że chodzi o wzory prac sprzedawane wielokrotnie, tak jak na przykład e-book. Ale tutaj nikt tego nie ukrywa, zresztą cena (zazwyczaj około 40 zł) nie pozostawia wątpliwości. Ale to już inna historia...


Przemyślcie to, co napisałam, gdy będziecie wybierać serwis, któremu zlecicie napisanie wzoru pracy maturalnej.